12 týždňový transformačný program pre ženy - naplánovaný tréning na každý deň, optimálne stravovanie a vhodné výživové doplnky

S výberom nového matraca sa obráťte na odborníkov

S výberom nového matraca sa obráťte na odborníkov
dátum publikovania: 30.01.2014

Výdatný a zdravý spánok potrebuje každý z nás. Aby bol dostatočne kvalitný, je potrebné zvoliť správny matrac s vhodnými vlastnosťami. Jeho výber je zložitý a rozhodne ho nepodceňujte, poradíme vám, ako na to.

Aj keď vám susedka odporúča práve ten svoj typ matraca, nedajte na jej rady a radšej sa poraďte s odbornými predajcami matracov. Každý výber matraca je totiž úplne individuálnou záležitosťou, vhodnosť či nevhodnosť matraca ovplyvňuje niekoľko faktorov - telesná hmotnosť užívateľa, výška, zdravotné problémy a podklad matraca. Má snáď susedka tú istú postavu a rovnako boľavé bedrá ako vy? Každému vyhovuje iný typ matraca, s inými vlastnosťami a inou konštrukciou. Vlastnosti matraca ovplyvňuje niekoľko faktorov:

materiál

Na trhu nájdete množstvo novodobých materiálov, obľúbené sú najmä rôzne pamäťové peny, lenivé peny, studené peny, viscoelastické peny, biopena, alebo tiež latex, taštičkové pružiny, kokos, pohánka, rúna apod. Každý materiál má svoje špecifické vlastnosti.

tuhosť

Je daná materiálom, ktorý je použitý na ložnej ploche matraca. Všeobecne platí, že nižšia tuhosť matraca je vhodná skôr pre osoby s menšou hmotnosťou a väčšia tuhosť pre vyššie zaťaženie. Avšak pravidlom to nemusí byť vždy, aj niektoré drobné ženy milujú spánok na tvrdej posteli.

konštrukcia

Pre výrobu matracov sa používajú rôzne moderné technológie, ktoré zvyšujú jeho úžitkové vlastnosti (3D Rainbow technológia, unikátny AirForce systém pre maximálnu priedušnosť, 3D mriežka v poťahu alebo jadre matraca, ekofilter... ). Pre správne uloženie chrbtice počas spánku a účinnejšiu relaxáciu je mnoho matracov vybavených anatomickými zónami ( najviac zaťažené oblasti - hlava, bedrá, chrbát - sú inak tvrdé ) či masážnou profiláciou ( zvyšuje prekrvovanie namáhaných svalov ).

podklad

Správny podklad matraca predlžuje jeho životnosť. Je dôležitý pre odvod vlhkosti z lôžka a v niektorých prípadoch ovplyvňuje tuhosť matraca.

Väčšina Slovákov kupuje nový matrac raz za 7-10 rokov, čo je dosť dlhá doba pre vývoj nových materiálov a technológií. Nestrácajte čas a energiu ich študovaním, radšej si nechajte poradiť od kvalifikovaných predajcov matracov, ktorí svojmu odboru rozumejú. Pôsobia po celej Českej aj Slovenskej republike, a radi vám pomôžu vybrať ten správny matrac. Než ich navštívite, dáme vám niekoľko rád:
  1. Odporúčaný matrac na predajni hneď vyskúšajte, nech zistíte, ako sa vám na ňom leží. Než sa rozhodnete pre konkrétny typ, ľahnite si na viac modelov. S výberom matraca sa neponáhľajte, všetko si poriadne premyslite. Investujete do neho nemálo peňazí, a bola by škoda si každé ráno hovoriť, že z toho iného matraca by vás chrbát možno nebolel...
  2. S predajcom konzultujte aj správny podklad matraca. Pevná doska sa hodí len pod niektoré matrace, ideálne sú lamelové rošty. Zaručujú priedušnosť matraca a zvyšujú jeho ortopedické vlastnosti.
  3. Vyberajte matrac iba so snímateľným a prateľným poťahom, najlepšie deliteľným na dve polovice. Praním na 60°C sa zbavíte nežiadúcich mikroorganizmov, ktoré môžu spôsobiť nepríjemné alergické reakcie.
  4. Podstatná je aj dĺžka záruky. Skúsení výrobcovia matracov pozorne strážia kvalitu svojich matracov a testujú ich, k zákazníkom sa tak dostanú len tie najlepšie modely. To umožňuje ponúknuť záruku dlhšiu, než je daná zákonom. Vyberajte matrace iba u osvedčených výrobcov matracov s dostatkom skúseností.
  5. Ak si nebudete čímkoľvek istí alebo nebudete niečomu rozumieť, pýtajte sa. Predajcovia matracov sú tu na to, aby vám všetko vysvetlili, poradili a pomohli vybrať skutočne správny matrac, na ktorom sa vám bude dobre spať a relaxovať.

Prajeme vám šťastnú ruku pri výbere a krásne sny na novom matraci.
Váš Dr.Sleep a Dr.Spánok, skvelý tím pre dobrý spánok.
autor článku: drsleep.sk
zdroje: http://www.drsleep.sk/sk


Najnovšie články časopisu:

Bazénová chémia - Úprava vody v bazéne

20.06.2014
Na naplnenie bazéna možno použiť tak vodu z vodovodu ako aj vodu zo studne. Pre úpravu vody v bazéne je potrebné dodržiavať niekoľko základných zásad. Po dôkladnom vyčistení bazénu, ktoré sme popísali v predchádzajúcej kapitole je ďalším dôležitým krokom zmeranie a nastavenie pH. Bazénová voda by mala mať pH v rozmedzí 7,2 – 7,6, kedy je účinnosť chlórovaných dezinfek ...

Čo by sme mali vedieť o kolekciách značky Australian Line

25.03.2014
Mnohí si určite pamätáte, ako ste prišli do predajne pracovných odevov a požiadali ste predávajúci personál o montérky. Predavač Vám ponúkol komplet s klasickými nohavicami na šnúrku a nohavicami s náprsenkou na traky v 2 až 3 farebných variantoch v prevedení s čistou bavlnou, alebo s prídavkom polyestru. A to bolo všetko! Ale v dnešnej dobe tomu u ...

S výberom nového matraca sa obráťte na odborníkov

30.01.2014
Výdatný a zdravý spánok potrebuje každý z nás. Aby bol dostatočne kvalitný, je potrebné zvoliť správny matrac s vhodnými vlastnosťami. Jeho výber je zložitý a rozhodne ho nepodceňujte, poradíme vám, ako na to. Aj keď vám susedka odporúča práve ten svoj typ matraca, nedajte na jej rady a radšej sa poraďte s odbornými predajcami matracov. Každý výber matraca je totiž úplne individuálnou záležitosť ...

Ako si správne ochrániť zrak!

11.12.2013
Pri pracovných činnostiach môže dôjsť k ohrozeniu ľudského oka tromi základnými rizikami – mechanickým, chemickým alebo rizikom vyvolaným žiarením. Niektoré z týchto rizík môžu pôsobiť paralelne, prípadne môže byť jedno riziko nasledované iným. Preto je dôležité, aby bolo pracovné prostredie z hľadiska rizika dôkladne zmapované. Samozrejme môžeme identifikovať aj ďalšie riziká, napríklad elektrick ...

Kedy mám nárok na pracovné oblečenie?

10.12.2013
Ako je to s pracovným oblečením? Je povinnosťou zamestnávateľa tento poskytnúť zamestnancom? Ak áno, ako si má zamestnanec uplatniť tento nárok? Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi pracovný odev len v prípade, ak je potrebný na ochranu jeho života a zdravia pri práci a nebezpečenstvo nemožno vylúčiť ani obmedziť. Zoznam prác, pri ktorých sa poskytujú osobné ochranné pracovné prostr ...
Vyhľadávajte na mape vo vašej lokalite! alebo

ČASOPIS

REKLAMA

PARTNERI

Máte záujem o reklamu na tomto mieste?
Nenašli ste svoje obľúbené Predajne a obchody? Skúste nové vyhľadávanie, alebo nám napíšte